Jesteś na: Aktualności Rolniku, to ważna informacja!

Aktualności

baner: informacje znajdujące się w tekście oraz djęcie kobiety trzymającej telefon
opublikowano: 07-10-2020

Rolniku, to ważna informacja!

Do odwołania w spisie rolnym rachmistrzowie nie będą realizować wywiadów bezpośrednich w terenie. W tym czasie spis realizujemy metodami zdalnymi (Internet/telefon).

W związku z utrzymującym się wysokim poziomem zachorowań, spowodowanych pandemią COVID–19, podejmuję decyzję o prowadzeniu przez rachmistrzów spisowych wyłącznie wywiadów telefonicznych w gospodarstwach rolnych przydzielonych im do realizacji, z wykorzystaniem otrzymanych urządzeń mobilnych. 
 
Decyzja obowiązuje na terenie całego kraju od 1 października 2020 r. do odwołania. 
 
Informacja o możliwości realizacji wywiadów bezpośrednich przez rachmistrzów spisowych w terenie będzie przesłana odrębnym komunikatem.
 
W związku z powyższym – do odwołania – spis rolny realizowany będzie wyłącznie metodami:
 
Samospis internetowy jest metodą obowiązkową. Przez Internet można się spisać od 1 września do 30 listopada 2020r. Rolnicy, którzy nie poosiadają dostępu do Internetu lub maja trudności z wypełnieniem formularza mogą skorzystać również z metody:
  • samospisu przez telefon, dzwoniąc na infolinię spisową (tel. 22 279 99 99)
Przez infolinię spisową można się spisać od 1 września do 30 listopada 2020r.
 
  • bezpośrednio w najbliższym urzędzie gminy lub urzędzie statystycznym
Każdy urząd gminy i urząd statystyczny w województwie jest zobowiązany do udostepnienia miejsca do samospisu dla rolników. Zwracamy również uwagę, że niektóre urzędy – w związku ze stanem epidemicznym w kraju – mogą mieć zmienione godziny pracy lub ograniczone kontakty bezpośrednie z interesantami.
 
Przed wizytą proponujemy skontaktować się z najbliższym urzędem gminy/urzędem statystycznym w celu umówienia wizyty. W urzędzie gminy/urzędzie statystycznym można się spisać od 1 września do 30 listopada 2020 r.
 
W ramach metod uzupełniających spisu z rolnikami będą kontaktować się rachmistrzowie spisowi. Jeżeli z użytkownikiem gospodarstwa skontaktuje się rachmistrz spisowy, rolnik ma obowiązek udzielić rachmistrzowi
odpowiedzi na pytania z formularza spisowego.
 
Rachmistrzowie będą realizowali spis rolny poprzez wywiad telefoniczny od 16 września do 30 listopada 2020 r.
 
Do odwołania rachmistrzowie nie będą realizowali wywiadów bezpośrednich w terenie.
baner: Rolniku to ważna informacja!
Liczba wyświetleń: 680
Powrót