Jesteś na: Turystyka
Turystyka

Wolny czas jest zbyt cenny aby pozostawić go przypadkowi - dlatego też zapraszamy do zaplanowania i odwiedzenia Gminy Uścimów - to świetne miejsce do wypoczynku dla całych rodzin!

 

Jezioro


Położenie z dala od głownych traktów komunikacyjnych, wśród jezior Pojezierza Łęczyńsko - Włodawskiego, nieskazitelnej przyrody, pięknych krajobrazów to tylko kilka atutów przemawiających za tym, aby to własnie na jej terenie spędzić czas wolny, zrelaksować się, odpocząć, naładować baterie i.... zaplanować kolejną wizytę.
 
Cały obszar gminy charakteryzuje piękna przyroda, naturalne skupiska roślinności, czy też krajobrazami pochodzenia krasowego - chodzi tu oczywiście o jeziora, których na terenie gminy jest aż dziewięć, a zajmują ponad 26 km2 powierzchni jej obszaru. Piękne krajobrazy i nieskazitelna przyroda zachęca nie tylko do spędzenia czasu nad wodą, coraz częstszą i atrakcyjną formą aktywnosci staje się: bieganie, spacery czy też nordic walking co w przypadku terenów naszej gminy daje ogromne możliwości spędzenia ciekawie wolnego czasu.
 

odpoczynek

Jednym z najważniejszych wydarzeń organizowanych na terenie Gminy Uścimów jest "Bieg Jezior", który odbywa się na poczatku sierpnia i przyciąga nie tylko mieszkańców gminay, ale równiez liczne rzesze amatorów biegania, amatorów i zwykłych turystów. 

 

Bieg jezior

 

Już dziś zachęcamy do zaplanowania urlopu i przybycia na teren naszej gminy!