Jesteś na: Aktualności Konkurs Kobieta Gospodarna Wyjątkowa...

Aktualności

Napis Kobieta Gospodarna Wyjątkowa
opublikowano: 17-05-2021

Konkurs Kobieta Gospodarna Wyjątkowa 2021

Serdecznie zapraszamy wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich oraz Stowarzyszenia działające na terenie województwa lubelskiego do wzięcia udziału w trzeciej już edycji Konkursu Kobieta Gospodarna Wyjątkowa.

Tym razem zapraszamy do rywalizacji w nowych, trzech kategoriach:

  1. Ciasto jak dawniej” na najlepszy tradycyjny wypiek cukierniczy- ciasta zgłaszane do konkursu powinny posiadać co najmniej 25 letnią recepturę.
  2.  „Ziołowe skarby kulinarne”- wyroby zgłaszane do konkursu powinny zawierać
    w przepisie zioła
  3. „Serweta inspirowana tradycją” – na najpiękniejszy wyrób rękodzielniczy - serwetka może być wykonana dowolną techniką włókienniczą: koronka (np. szydełkiem, na drutach, klockowa, igłowa, frywolitka), różne rodzaje haftów (np. płaski, richelieu, krzyżykowy).

Wszystkie zgłoszone do konkursu wyroby zarówno kulinarne, jak i rękodzielnicze powinny nawiązywać do tradycji i bogactwa kulturowego naszego regionu.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z regulaminami konkursów oraz zgłaszania swojego uczestnictwa! Nieprzekraczalny termin dostarczenia zgłoszeń upływa dnia 31.05.2021r. (obowiązuje data wpływu zgłoszenia do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie). Nagrody czekają!

Organizatorem konkursu jest Jednostka Regionalna Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Lubelskiego

 
 
Liczba wyświetleń: 306
Powrót