Jesteś na: Aktualności Wymiana w gospodarstwach rolnych...

Aktualności

PROGNOZA NIEBEZPIECZNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH
opublikowano: 21-10-2022

Wymiana w gospodarstwach rolnych pokryć dachowych wykonanych z materiałów zawierających azbest

Składanie wniosków 17 październik – 15 listopad 2022 r Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

O taką pomoc będzie mógł wystąpić rolnik, który podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników lub któremu przyznano dopłaty bezpośrednie co najmniej w roku poprzedzającym rok złożenia wniosku o pomoc. Rolnik ponadto musi być właścicielem lub współwłaścicielem budynku, na którym będzie wymieniane pokrycie dachowe, i mieć nadany numer identyfikacyjny. Rolnicy będą mogli uzyskać dofinansowanie do wymiany dachu w wysokości 40 zł do 1 mkw. pokrycia. Dotacja jest limitowana do 500 mkw. To oznacza, że maksymalna kwota wsparcia wynosi 20 000 zł.

Wnioski o wymianę dachu zawierającego azbest na budynkach rolniczych będzie przyjmowała ARiMR za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych. Nabór rusza w terminie od dnia 17 października 2022 r. - do dnia 15 listopada 2022 r. Rolnik otrzyma pieniądze po wymianie dachu. Będzie jednak mógł wnioskować o wypłatę zaliczki w wysokości 50 proc. wartości pomocy. Dodatkowo, żeby otrzymać pieniądze rolnik będzie musiał przed zakończeniem przedsięwzięcia zobowiązać się do zgłoszenia gminie wymienionego pokrycia dachowego do utylizacji. Pomoc będzie przeznaczona na wymianę dachu zawierającego azbest
i zastąpienie go nowym na budynkach służących do produkcji rolniczej. Warunkiem jest wymiana dachu na całym budynku, ale obowiązuje limit do 500 metrów kwadratowych. Należy pamiętać, że wymiana dachu nie powinna być rozpoczęta przed dniem złożenia wniosku o pomoc i ma dotyczyć pokrycia dachowego na całym budynku. Poza tym prace związane z wymianą nie mają trwać dłużej niż 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy i nie później niż do końca 2025 roku.

Liczba wyświetleń: 584
Powrót