Jesteś na: Aktualności NARODOWY SPIS POWSZECHNY LUDNOŚCI I... 10 porad spisowych dla seniorów

NARODOWY SPIS POWSZECHNY LUDNOŚCI I MIESZKAŃ W 2021 ROKU

Kawałek plakatu
opublikowano: 07-06-2021

10 porad spisowych dla seniorów

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

  1. Jeśli nie możesz spisać się samodzielnie przez Internet, zadzwoń na Infolinię spisową 22 279 99 99 i wybierz bezpieczny spis przez telefon.
  2. Chcąc skorzystać ze stanowiska do samospisu w gminie, pamiętaj o pandemii i aktualnych obostrzeniach. Zadzwoń i sprawdź, na jakich zasadach działa punkt spisowy.
  3. Podczas wypełniania formularza na stronie spis.gov.pl, uważnie i bez pośpiechu czytaj pytania i odpowiedzi.
  4. Sprawdź zaznaczone odpowiedzi i wpisane informacje, zanim przejdziesz na kolejną stronę formularza.
  5. Zastanów się, czy na pewno spisałeś współmieszkańców - zwłaszcza dzieci i osoby przebywające za granicą, ale nadal zameldowane pod Twoim adresem.
  6. Osoby pełnoletnie, których nie spisałeś będą mogły zrobić to same. Poinformuj ich o tym.
  7. Jeśli zostałeś spisany przez współmieszkańca (małżonka), nie musisz logować się już do aplikacji spisowej - Twoje dane są już w systemie.
  8. Pamiętaj! Jeśli na końcu spisu potwierdzisz poprawność przekazanych danych, 8. po zamknięciu aplikacji nie masz możliwości ich poprawienia.
  9. Jeśli wśród Twoich bliskich, sąsiadów, znajomych są osoby starsze, które nie posiadają komputera, pomóż im bezpiecznie zrealizować obowiązek spisowy.
  10. Jeśli spisałeś się przez Internet (w domu lub punkcie spisowym) albo poprzez 10 Infolinię spisową, zrealizowałeś tym samym swój obowiązek udziału w spisie i nikt nie ma prawa do Ciebie zadzwonić w tej sprawie.

Spis trwa do 30 września! 

 

Porady w formie graficznej

Liczba wyświetleń: 381
Powrót