Jesteś na: Aktualności NARODOWY SPIS POWSZECHNY LUDNOŚCI I... Konkurs dla uczniów klas 1-3 szkoły...

NARODOWY SPIS POWSZECHNY LUDNOŚCI I MIESZKAŃ W 2021 ROKU

Grafika konkursowa z napisami: Konkurs dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej SPISOWA wyszukiwanka językowa Liczymy się X + DLA POLSKI! Wejdź na stronę: lublin.stat.gov.pl Urząd Statystyczny w lubinie
opublikowano: 08-06-2021

Konkurs dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej pt. „Spisowa wyszukiwanka językowa” II EDYCJA

II EDYCJA KONKURSU Kto pierwszy, ten lepszy!

Cele konkursu:

  • rozwijanie spostrzegawczości u dzieci;
  • poszerzenie kompetencji językowych dzieci z zakresu słownictwa z języka angielskiego, związanego z zagadnieniami objętymi Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021, który trwa od 1 kwietnia do 30 września 2021 r. i stanowi najobszerniejszą informację statystyczną o ludności i jej warunkach życia;
  • poszerzenie wiedzy na temat statystyki publicznej i Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 wśród dzieci.

Uczniu! Rozwiąż zadanie konkursowe i poznaj nowe słówka w języku angielskim dotyczące relacji rodzinnych, miejsca zamieszkania, udogodnień i pomieszczeń w domu, nazw zawodów i innych aspektów objętych Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021, który realizowany jest obecnie przez Urzędy Statystyczne w całej Polsce.

Laureatami każdej edycji konkursu zostanie pierwszych dziesięciu uczniów, którzy nadeślą poprawne rozwiązanie zadania konkursowego.

Do wygrania atrakcyjne nagrody!

Więcej informacji w Regulaminie konkursu.


Zadanie konkursowe do pobrania tutaj:

Spisowa wyszukiwanka językowa - Zadanie konkursowe nr 2

Źródło: https://lublin.stat.gov.pl/edukacja-statystyczna/konkursy-nsp-2021/wyszukiwanka-jezykowa/

 

Liczba wyświetleń: 421
Powrót